program

Şehir fuar ve festivalleri desteklenecektir. Büyük şehirlerin ulaşım sorunlarının çözümü için yeraltı ulaşım projeleri desteklenecek, deniz yolları ve raylı sistem uygulaması yaygınlaştırılacaktır. Kentlerde yaşam kalitesini yükselten uygulamalar öncelikli bölgeler göz önünde bulundurularak yoğunlaştırılacaktır. Türkiye, ne kendi ürettiği ne de başka ülkelerden ithal edilen çevreye zararlı atıkların mezarlığı olmayacaktır. Çevreyi kirleten hiçbir kalkınma ya da üretim modeline müsamaha gösterilmeyecektir. Bilhassa eko-sistemler üzerinde toksik ve kalıcı etkileri bulunan endüstri atıklarının kontrol altına alınması ve arıtımının sağlanması suretiyle kirlenme oranı asgariye indirilecektir.

Erasmus+ programının hedef kitleleridir. Kısaca ifade etmek gerekirse her yaş ve her kesimden bireyler ile her düzeyden kurum ve kuruluşlar programdan faydalanabilir. Daha önce Var Mısın Yok Musun yarışmasıyla tanınan ve Acun Ilıcalı’nın çeşitli tanıtım filmleriyle ekrana çıkan Furkan Dede, TV 8′de sunucu oldu. Furkan Dede’nin sunduğu yeni eğlence programı ‘Oynat Bakalım’ haftanın üç günü Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 17.45′de TV 8 ekranlarında olacak. Oynat Bakalım’da birbirinden ilginç, komik ve sosyal medyada tıklanma rekoru kıran videolar ekrana gelecek. Merhaba arkadaşlar 8 ball pool oyundaki program gücellendigi için programı yeniden sizlere sunuyoruz bize hile yi veren ROX arkadaşımıza teşekür ediyoruz program ve hile için.

Programa başlayabilmek için ODTÜ İYS’den en az 65 üstü puan almış olmak gerekir. (Eşdeğerliği kabul edilen diğer sınavlar için eğitim dili bölümüne bakınız.) Programa kabul edilen öğrenciler 1. ve 3. sınıf derslerini ODTÜ Ankara kampusunda, 2. ve 4. sınıf derslerini SUNY- Binghamton’da alırlar. Programın eğitim ücreti 2013-2014 akademik yılında öğrencinin ODTÜ’de bulunduğu sene için 9.240 TL’dir. Binghamton’da 2013-2014 akademik yılı için eğitim ücreti yaklaşık 18.400 ABD dolarıdır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile SUNY New Paltz Üniversitesi tarafından yürütülecek olan İngilizce Öğretmenliği / “Liberal Studies” uluslararası ortak lisans programı sonunda lisans ve Bachelor of Arts (B.A.) diplomaları verilecektir.

Ekonomi politikalarının belirlenmesine ve uygulanmasına, başta ticaret ve sanayi odaları olmak üzere, ekonomiyle ilgili tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımlarını sağlayacaktır. Partimiz sürekli ve sürdürülebilir ekonomik büyüme stratejisinin, etkin ve güven veren bir ekonomi yönetimiyle mümkün olacağına inanmaktadır. Toplumun, temel makro göstergeler konusunda doğru ve zamanında bilgi edinme hakkı olduğuna inanır. Bu doğrultuda gerekli yasal ve idari düzenlemeleri yapacaktır. Ekonomi yönetimindeki dağınıklığı giderecek, ilgili kurumların sayısını, iç örgütlenmelerini, iş birliği ve koordinasyon düzenini, yönetim tekniklerini, politika üretim, uygulama ve kontrol esaslarını yeniden belirleyecektir. Bütçe büyüklüğü içinde eğitim ve sağlık başta olmak üzere sosyal harcama kalemlerinin paylarını artıracak ve bu hizmetlerin kalitesini uluslararası standartlara yükseltecektir.

Partimiz, milli kültürümüzdeki esas yapıyı, üslûbu koruyarak evrensel değerlerle milli kültür arasındaki etkileşimi en üst noktaya çıkarmayı amaçlamakta, gerçek bir çağdaş kültür atmosferi oluşturmanın bu yoldan geçtiğine inanmaktadır. Bu iki alanı, çatışma konusu olmaktan çıkarıp, her iki unsurun zenginliklerinden birlikte yararlanmak, kültür politikamızın temelidir. Plastik sanatlar ve Türk-İslam sanatlarının gelişimine özel bir önem verilecektir. Tüm sanat çalışmalarının gerçekleştirilmesinde yerel yönetimler ağırlıklı olarak öne çıkarılacak, konuyla ilgili tüm yasal düzenlemeler hızla yapılacaktır. Kültürel yozlaşma, müstehcenlik ve şiddet unsurlarının ön plana çıkarılması, kitabın hayatımızdan her gün biraz daha uzaklaşması, partimizin öncelikle mücadele edeceği konular olacaktır.

Partimiz sadece kendi içinde değil, parlamento ve toplum içinde de kolektif iradenin tekil iradelerin yerini almasını sağlayacaktır. Yasalar sadece parlamento çoğunluğu değil, toplumun ortak iradesinin ifadesi olacaktır. Bu nedenle partimiz, hazırlayacağı yasa tekliflerini sivil toplum kuruluşlarının değerlendirmelerini alarak oluşturacaktır. Yeni anayasa yürürlüğe girdikten sonra, mevcut tüm kanunlar gözden geçirilecek ve anayasal sisteme uymayanlar süratle yürürlükten kaldırılacak ya da değiştirilecektir. program

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir